Bitdefender

Bitdefender caută viitori specialiști, pentru a le dezvolta și recompensa talentul cibernetic. Dacă te numeri printre cei care vor să găsească mediul perfect pentru o carieră de succes și care vor să-și facă upgrade la nivelul cunoștințelor, acceptă provocarea Bitdefender! După ce te înscrii la unul dintre cele 2 programe de internship, Business Applications Internship sau Business Intelligence Internship, vei fi contactat pentru a stabili detaliile unui test online, care va dura 1 oră. Iar noi ne vom da seama că îți place să faci lucrurile ca la carte (sau ca la cod) și te vom invita la un interviu cu experții Bitdefender, pentru a le spune 01000100 01000001 propunerii de internship pentru următoarele 3 luni.

Business Applications INTERNSHIPS

CERINȚE

• Cunoștinte bune C# .NET si OOP
• Experiență cu Visual Studio 2012+
• Cunoștinte bune SQL Server (ddl ,dml, stored procedures, views, indexes, jobs, etc)
• Familiarizat cu algoritmi și structuri de date
• Atent la detalii, entuziast și doritor de a face parte dintr-o echipă tânără și proactivă.

DESCRIEREA INTERNSHIPULUI

• Te vei implica direct în proiecte challenging și vei participa la întreg ciclul de dezvoltare software (analiză, design, dezvoltare, testare și deployment)
• Vei avea posibilitatea să lucrezi cu aplicații din suita Microsoft Dynamics 365 și nu numai
• La final vei dobandi cunostinte in: C# .NET, X++, Entity Framework, SQL Server, Azure sau alte tehnologii
• Vei avea acces la platforme de E-Learning pentru a ajuta dezvoltarea ta profesională alături de noi

Aplica la internship

Business Intelligence INTERNSHIPS

RESPONSABILITATI

• Import de date din diverse surse, precum fișiere, baze de date relationale și non-relationale și platfome big-data (Sql Server,My Sql, PosgreSql, hadoop, rest api)
• Dezvoltarea de packete și aplicații pentru procesarea și încărcarea datelor în SQL Server/ Hadoop
• Crearea unor query-uri complexe pentru a răspunde la solicitări de raportare bine definite

• Experiență cu oricare versiune de Microsoft SQL Server 2005- 2016
• Înțelegerea principiilor de bază a query-urilor SQL
• Înțelegerea principiilor de bază ale programării orientate obiect
• Înclinație către rezolvarea de probleme complexe
• Aptitudini bune de comunicare